Western NIS Enterprise Fund оголошує про досягнення домовленості про вихід з провідної молдовської платформи з виробництва скла на користь швейцарської групи Vetropack

20 Серпня 2020 р

Western NIS Enterprise Fund сьогодні оголосив про досягнення фондом та іншими акціонерами домовленості про продаж своїх часток акцій в молдовських компаніях Glass Container Company та Glass Container Prim («Glass Container Companies», «GCC»)  на користь компанії Vetropack Austria Holding AG, яка входить до групи Vetropack Holding SA (SWX: VET). Vetropack –  провідний швейцарський гравець серед європейських виробників скляної тари з річним оборотом у 714,9 мільйонів швейцарських франків у 2019 році, що має дочірні компанії у Швейцарії, Австрії, Чехії, Словаччині, Хорватії, Україні та Італії.

Компанія Horizon Capital, провідна регіональна компанія прямих інвестицій з активами понад 850 мільйонів доларів, під управлінням якої перебуває, зокрема, інвестиційний портфель Western NIS Enterprise Fund, заснований урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) для розвитку малого та середнього бізнесу в Молдові та Україні, очолила процес переговорів щодо виходу з GCC. Угода підлягає офіційному схваленню з боку регуляторних органів.

Glass Container Companies є найбільшою в Молдові платформою з виготовлення скляної тари, зайнявши провідні позиції на ринку в різних категоріях продуктів харчування та напоїв у Молдові, Румунії та інших країнах Центральної та Східної Європи. GCC є привілейованими постачальниками ряду провідних європейських виробників вина, пива, спиртних напоїв, бутильованої води та фасованих продуктів харчування. Фінансову підтримку для амбітного росту й розширення виробничих потужностей GCC надає Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк через Mobiasbanca OTP Group, Чорноморський банк торгівлі та розвитку, Moldova Agroindbank, Міжнародна Фінансова Корпорація та VR Capital.

«Придбавши цю компанію, ми посилимо свою присутність у добре відомому нам регіоні, де майже тридцять років виготовляємо скло, – стверджує Йоган Райтер, головний виконавчий директор Vetropack Group. – Зважаючи на винятковий досвід роботи Vetropack у Центральній та Східній Європі, цілком природно, що наша компанія стане основою розвитку існуючих молдовських склозаводів. Стратегія Vetropack завжди полягала в тому, щоб інтегрувати придбані активи у масштабну Vetropack Group, зберігаючи при цьому їхні місцеві особливості та самобутність».

«Окрім забезпечення фінансових прибутків, WNISEF вбачає свою місію у сприянні сталому розвитку приватного сектору та місцевих громад Молдови, тому ми раді оголосити про придбання Glass Container Companies  компанією Vetropack, стратегічним інвестором та одним з найавторитетніших виробників скла у світі. Інвестиція Vetropack засвідчує надійність стратегії GCC, її вражаючий потенціал  а також ефективність її керівництва, яке разом з новими власниками і надалі розширюватиме традицію молдовського склоробства», – додала Ярослава Джонсон, Президент та Головний виконавчий директор WNISEF.

***

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд проінвестував 186 млн. доларів США у 130 компаній із приблизно 26 000 працівників та зробив можливим залучення 1,85 млрд доларів в компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та підтримку України та Молдови в період кризи шляхом створення засад раціональної економічної політики та лідерства. www.wnisef.org.

Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]