Провідна інвестиційна компанія в Центрально-Східній Європі з активами під управлінням понад 1,6 млрд доларів

Більше 29 років досвіду в регіоні, проінвестовано в понад 172 компанії

Ми підтримуємо підприємців-візіонерів, які трансформують бізнес середовище в регіоні

Horizon Capital є провідною інвестиційною компанією в Центрально-Східній Європі, яка управляє шістьма фондами прямих інвестицій (більше 40 інституційних інвесторів) з активами понад 1.6 млрд доларів США та більш ніж 29-річним інвестиційним досвідом у регіоні.

Компанія є активним інвестором та підтримує підприємців-візіонерів, які трансформують бізнес-середовище в Україні та регіоні. Ми відомі своєю сильною командою, відданістю принципам прозорості, корпоративного управління, сприяння зростанню вартості компаній та історією успішних інвестицій.
Наша інвестиційна стратегія зосереджена на швидко зростаючих, експортно-орієнтованих компаніях, які використовують конкурентні переваги регіону для впевненого росту на міжнародному ринку.

1,6 млрд доларів

активи під управлінням

>2,4 млрд доларів

капіталу залучено в регіон

>29 років

досвід в регіоні

6 фондів

під управлінням

Наша місія

Ми перетворюємо місцевих лідерів на регіональних та глобальних чемпіонів.

Ми:

 • Вибираємо найсильніші компанії, що управляються підприємцями-новаторами
 • Підтримуємо їх капіталом та знаннями

Задля:

 • Формування високої прибутковості
 • Сприяння трансформації регіону

Наші принципи

 • Ми є моделлю прозорості та чесності
 • Ми твердо захищаємо інтереси наших інвесторів
 • Ми беремо на себе зовов’язання прагнути досконалості та постійно зростати
 • Наші партнерства засновані на довірі та взаємоповазі
 • Ми прагнемо успіху і робимо все, що в наших силах, щоб його досягти

Історія

Horizon Capital було засновано у 2006 р. інвестиційною управлінською командою інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), який було створеного у 1994 р. з капіталом у розмірі 285 мільйонів доларів США для України та Молдови. Сьогодні компанія має двох засновників: Олену Кошарну, яка є Головним виконавчим директором з 25-річним досвідом роботи в Україні, та Джефрі К. Ніла, який є Головою інвестиційного комітету з 30-річним досвідом роботи у Merrill Lynch, де він займав посаду Голови правління інвестиційно-банківської групи.

Horizon Capital запустив три приватні фонди під брендом Emerging Europe Growth Fund. EEGF I було зібрано у 2006 році, його розмір склав 132 мільйони доларів, EEGF II – у 2008 році з розміром 370 мільйонів доларів США. EEGF I та EEGF II надавали інвестиції для розширення бізнесу компаніям, орієнтованим на внутрішній ринок, в Україні та ближньому регіоні. EEGF III, новий фонд, був запущений у 2017 році і зібрав 200 мільйонів доларів США, суттєво перевищивши свою початкову мету у 150 мільйонів доларів. EEGF III – це перший фонд Horizon Capital, зосереджений переважно на ІТ та експортно-орієнтованих компаніях, а також на локальних лідерах в Україні та ближньому регіоні.

Найновіший фонд з фокусом на Україну Horizon Capital Growth Fund IV (“HCGF IV”, “Фонд”) досягнув $350 млн під час остаточного закриття, яке відбулося в Токіо 19 лютого 2024 року. Фонд надає капітал для зростання, співпрацюючи з підприємцями-візіонерами, котрі очолюють швидкозростаючі, переважно технологічні та експорт-орієнтовані підприємста, а також обраних чемпіонів внутрішнього ринку, в Україні та Молдові (“Регіон”). HCGF IV також став першим фондом у Центральній та Східній Європі (ЦСЄ) та одним з близько лише десяти фондів у світі, який отримав статус 2X Флагманського фонду (2Х Flagship Fund). Більше того, він став одним з лише двох таких фондів, які заснували та очолюють жінки. 2X Challenge було розпочато на саміті G7 у 2018 році як сміливе зобов’язання компаній інвестувати в жінок у світі та просувати гендерну рівність у фінансах.

За підтримки американських та європейських інвесторів із сумарним капіталом під управлінням в розмірі понад 700 млрд доларів

Портфоліо

 • Viseven

  Viseven є провідним міжнародним постачальником технологічних маркетингових рішень та послуг для галузі фармацевтики та медико-біологічних наук, яка вбачає своєю місією порятунок життів завдяки покращенню комунікації.

 • GoIT

  GoIT є провідною світовою edtech компанією, місія якої полягає в демократизації інженерної освіти для цифрових професій сьогодні та завтра.

 • Preply

  Preply — це онлайн-платформа для вивчення іноземних мов, яка об'єднує понад 40 000 репетиторів, що викладають понад 50 мов сотням тисяч учнів у 180 країнах світу

 • Creatio

  Вендор no-code платформи, яка надає максимальний рівень свободи в автоматизації процесів та CRM

 • Rozetka - EVO

  Лідер ринку інтернет-торгівлі

 • Aurora

  Лідер на українському ринку магазинів формату «dollar store»

 • Ajax Systems

  Провідний виробник бездротових систем безпеки

 • Makeup

  Лідер ринку інтернет-торгівлі у ніші товарів для краси

 • Genesis

  Топ-100 глобальна продуктова IT-компанія

 • Intellias

  Провідна IT-аутсорсингова компанія

 • Liki24

  Сервіс замовлення та доставки ліків

 • Purcari

  Найбільш титулований виробник вина в регіоні

 • MAIB

  Найбільший комерційний банк в Молдові

 • Jooble

  №2 глобальний сервіс пошуку вакансій

 • Datagroup

  №1 B2B телеком-оператор в Україні

 • Yarych

  Швидкозростаючий експортер кондитерських виробів

 • Exited

  Purcari (IPO)

  Найбільш титулований виробник вина в регіоні

 • Exited

  Ciklum

  IT аутсорсингова компанія

 • Exited

  Biofarma

  Інноваційна фарма компанія

 • Exited

  Ergopack

  Виробник товарів для дому

 • Exited

  Молдовська платформа з виготовлення скляної тари

Наша команда

Сильна команда професіоналів з найкращою освітою в американських та європейських бізнес-школах та досвідом роботи в глобальних компаніях

Наша команда

Останні новини

Більше новин

Інвестиційні фонди

Відповідальне інвестування

Ми в Horizon Capital переконані, що відповідальне інвестування відповідає цілям наших інвесторів, приносить користь нашим партнерам та портфельним компаніям, а також громадам, в яких ми живемо та працюємо. Робити добро – це теж хороший бізнес, оскільки ми віримо, що високі Environment, Social and Governance (ESG) стандарти інвестування позитивно позначаються на фінансових та операційних показниках нашого інвестиційного портфеля.

ESG займає провідне місце в ДНК Horizon Capital з дня заснування компанії в 2006 році. Ми дуже вдячні за підтримку та сприяння у впровадженні найкращих у своєму класі стандартів ESG з боку міжнародних фінансових установ та імпакт-інвесторів, які підтримують нас своїм багатим досвідом. Серед них варто відзначити Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародну фінансову корпорацію (МФК), Голландський банк розвитку підприємництва (FMO), Німецьке товариство з інвестицій та розвитку (DEG), дочірню компанію групи KfW, Французьке товариство сприяння і участі в економічному співробітництві (Proparco), Швейцарський інвестиційний фонд для ринків, що розвиваються (SIFEM), Інвестиційний фонд для країн, що розвиваються (IFU), Western NIS Enterprise Fund, а також Zero Gap Fund, що є спільним проектом Фонду Рокфеллера та Фонду Джона Д. та Кетрін Т. Макартурів.

Високі стандарти нашої глобальної бази інституційних інвесторів, сукупний капітал яких складає майже 600 мільярдів доларів США, мотивують, надихають та підтримують Horizon Capital на лідерських позиціях у сфері ESG у нашому регіоні. Horizon Capital пишається тим, що є підписантом під Принципами відповідального інвестування Організації Об’єднаних Націй (UNPRI), чиї засади ми поділяємо та розвиваємо в наших інвестиційних операціях. У своїй діяльності ми застосовуємо системний підхід до оцінки ризиків та особливостей екологічного й соціального управління (E&S) шляхом застосування Керівництва Міжнародної фінансової корпорації: Стандартів діяльності  щодо забезпечення екологічної та соціальної стійкості (IFC Performance Standards), а також Посібника з охорони навколишнього середовища, здоров’я та праці (EHS Guidelines). Впроваджена система екологічного та соціального управління (ESMS) детально описана в «Інвестиційній політиці та процедурах» кожного нашого фонду, включно з відповідними «Екологічними та соціальними політиками та процедурами», і включає екологічну та соціальну складову в процес прийняття інвестиційних рішень. Фонди під управлінням Horizon Capital також підписують відповідні Зобов’язання з дотримання стандартів екологічного та соціального управління, які є невід’ємними елементами Угоди про обмежене партнерство  кожного фонду.

Horizon Capital приділяє особливу увагу питанням ESG з першого ж дня кожного нового партнерства, включно з ретельною оцінкою таких питань при проведенні комплексної перевірки потенційних інвестиційних можливостей, а також протягом усього життєвого циклу наших інвестицій. На етапі оцінки ми виявляємо розбіжності з ESG вимогами та кращими практиками, а після інвестування включаємо запропоновані вдосконалення до планів дій для їх впровадження менеджментом портфельних компаній, підтримуючи цей процес шаблонами, власним успішним досвідом та рекомендаціями.

Корпоративне управління є ключовим компонентом ESG. Horizon Capital приділяє значну увагу створенню ефективних механізмів корпоративного управління, обговорюючи з кожною портфельною компанією ключові аспекти до початку інвестування та забезпечуючи сильні корпоративні права після інвестування.

В Horizon Capital також впроваджена потужна система дотримання принципів доброчесності та антикорупційного законодавства, яка включає Керівні принципи ЄБРР з питань доброчесності для виявлення та управління ризиками, пов’язаними з дотриманням принципів доброчесності та антикорупційного законодавства, стосовно діяльності компанії та фондів під її управлінням. Крім того, Horizon Capital підтримує впровадження цих принципів на рівні об’єктів інвестування під керівництвом менеджменту портфельних компаній.

Ми тісно співпрацюємо з портфельними компаніями, надаючи нашим партнерам рекомендації та підтримку в їхньому прагненні підвищити стандарти в рамках портфеля, а також надаємо нашим шановним інвесторам щорічні та спеціальні комплексні звіти з екологічних та соціальних питань діяльності фірми та портфельних компаній.

Такий відповідальний інвестиційний підхід та дотримання міжнародних стандартів і політик в екологічній та соціальній сфері дає змогу суттєво впливати та сприяти досягненню Цілей сталого розвитку ООН (ЦСР).

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]