Український дім у Давосі 2020: нові здобутки 3-го року роботи

28 Січня 2020 р

Сьогодні в прес-центрі «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція Організаційного комітету Українського Дому в Давосі, присвячена підсумкам та основним результатам роботи Українського Дому з популяризації іміджу України на світовому рівні та інвестиційної привабливості країни під час ювілейного 50-го Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Швейцарія. На прес-конференції виступили співорганізатори Українського Дому в Давосі, а саме: Ольга Афанасьєва, виконавчий директор Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA); Ярослава Джонсон, президент та головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund (WNISEF); Світлана Гриценко, Фонд Віктора Пінчука; Олена Кошарна, партнер-засновник та головний виконавчий директор Horizon Capital; та Алекса Чопівська, виконавчий директор Українського Дому в Давосі.

Серед ключових подій Українського Дому в Давосі варто відзначити візит Президента України Володимира Зеленського, який привітав Організацій комітет з досягненнями та подякував за просування іміджу України. Того ж дня Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів засідання Національної інвестиційної ради України, в рамках якого Міністерство інфраструктури України та найбільший залізничний оператор Німеччини Deutsche Bahn підписали Меморандум про наміри щодо співпраці та розвитку Укрзалізниці. Протягом тижня у подіумних дискусіях взяли участь топ-урядовці, зокрема: Давид Арахамія, секретар Національної інвестиційної ради України, депутат парламенту; Юлія Ковалів, заступник керівника Офісу Президента України; Владислав Криклій, Міністр інфраструктури України; Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації України; Дмитро Сенниченко, голова Фонду державного майна України; народні депутати Кіра Рудик та Соломія БобровськаОльга Магалецька, голова офісу Національної інвестиційної ради України; та Даніель Білак, член наглядової ради UkraineInvest. До проведення заходів також долучилися: Міністр фінансів України Оксана Маркарова, Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, головна радниця Прем’єр-міністра України і голова наглядової ради UkraineInvest Оксана Нечипоренко, а також численні депутати парламенту.

Український Дім у Давосі 2020 перевершив досягнення минулого року, посиливши імідж України як сучасної європейської країни з широкими можливостями. Протягом п’яти днів у стінах Дому було проведено 16 цікавих подіумних дискусій на теми інвестицій, інфраструктури, інформаційних технологій та освіти, а також вечірні прийоми та заходи культурної дипломатії, до яких долучилися провідні українські підприємці та знані іноземні спікери:

  • Джон MБекзасновник та голова Aecon Group Inc.
  • Емі Бернштейн, редакторка Harvard Business Review
  • Д-р Маргарета Дженєк, старший науковий співробітник The Global Federation of Competitiveness Councils
  • Шерон Іскіголова наглядової ради Приватбанку
  • Йоган Еліаш, голова правління та головний виконавчий директор HEAD
  • Деніел Ґілберт, професор психології Гарвардського університету та автор бестселерів
  • Синтія Гансен, голова Adecco Group Foundation
  • Трістан Гарріс, співзасновник та виконавчий директор Центру гуманних технологій
  • Посол Джон Гербст, директор Євразійського центру Атлантичної ради
  • Ян OІгнатовичпрезидент та головний виконавчий директор First Generation Capital, Inc.
  • Рашад Калдані, партнер, головний інвестиційний директор та засновник Blue like an Orange Sustainable Capital
  • Шеннон Калаянамітр, венчурна партнерка Gobi Partners
  • Фред Кемпе, президент Атлантичної ради
  • Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України»
  • Янеш Копач, директор секретаріату Європейського енергетичного співтовариства
  • Юрій Косюк, засновник та головний виконавчий директор МХП
  • Жан-Крістоф Лалу, генеральний директор та керівник відділу кредитних операцій ЄІБ
  • Гідеон Лічфілдшеф-редактор MIT Technology Review
  • Оксана Линів, головний диригент Опери та філармонійного оркестру міста Ґрац
  • Ендрю Макафі, співдиректор та співзасновник ініціативи цифрової економіки та головний науковий співробітник Массачусетського технологічного інституту (MIT)
  • Алан Пілу, віце-президент з банківських питань ЄБРР
  • Джерард Сейтс, виконавчий директор Інституту лідерства імені Яна О. Ігнатовича, Бізнес-школа Айві
  • Ноа Гафні Слейнівиконавчий директор Інституту соціальних інновацій у бізнесі імені Рутгерса
  • Олег Сенцов
  • Рой Сосаголова правління, головний виконавчий директор та співзасновник Rev Worldwide Inc
  • Майкл Юркович, головний виконавчий директор TIU Canada

На брифінгу для преси Організаційний комітет Українського Дому в Давосі презентував статистику «Давос у цифрах». Організатори повідомили, що протягом тижня в Давосі Український дім працював 94 години, протягом яких було проведено 16 подіумних дискусій за участі спікерів з 12 країн світу. Загальна кількість гостей, які відвідали подіумні дискусії, вечірні прийоми та заходи культурної дипломатії, перевищує 8000 осіб. Онлайн трансляції з Українського дому в Давосі в соціальних мережах зібрали майже 400 тисяч переглядів та понад 2,2 мільйони вподобань під публікаціями у Facebook.

«Цього року Український Дім у Давосі дійсно перевершив наші сподівання, вийшовши на абсолютно новий рівень, – заявила Ярослава Джонсон, президент і головний виконавчий директор WNISEF. – «Дім став знаковою платформою та відомим у Давосі брендом, що об’єднав не лише всесвітньо відомих спікерів, серед яких Емі Бернштейн з Harvard Business Review і професор психології Гарвардського університету, автор бестселерів Деніел Ґілберт, а ще тисячі іноземних гостей, потенційних інвесторів та нових друзів України».

Оцінюючи результати та вплив Українського Дому в Давосі, Світлана Гриценко, Фонд Віктора Пінчука, зазначила: «Я глибоко переконана, що запорукою успіху, довговічності та сталого розвитку будь-якого проєкту є міцне партнерство. Третій рік поспіль UVCA, WNISEF, Фонд Віктора Пінчука та Horizon Capital об’єднують зусилля на благо України, і результати говорять самі за себе. Нам вдалося заручитися підтримкою 13 спонсорів – що більше ніж коли-небудь раніше. Площа нашого мультиформатного простору цьогоріч була в 10 разів більшою порівняно з першим роком Українського Дому в Давосі, що дозволило прийняти найбільшу кількість гостей станом на сьогоднішній день. Більше того, нові потенційні спонсори вже продемонстрували свою зацікавленість стосовно участі в проєкті».

Ольга Афанасьєва, виконавча директорка UVCA, окреслила мету Дому: «Український Дім у Давосі – це чудова можливість продемонструвати світовим лідерам бізнесу, що Україна є потужним центром інформаційних технологій, інфраструктури та сільського господарства. Сьогодні український технологічний сектор може похвалитися найбільшим раундом фінансування в історії України (Gitlab), появою нового «єдинорога» –  компанії, оцінна вартість якої перевищує 1 млрд. доларів США (Grammarly) та досягненнями інших інноваційних стартапів, таких як Petcube, BetterMe та Ajax Systems. Враховуючи вищесказане, зараз найкращий час для інвестицій в Україну».

«Президент України обрав Давос, щоб заявити про нові сміливі ініціативи щодо подальшого залучення прямих іноземних інвестицій в Україну, зокрема міжнародний арбітражний суд в Україні, податкові та інші стимули для інвесторів, а також особисту увагу спеціалізованого персоналу для допомоги інвесторам від виходу на ринок до реалізації проєкту. Завдяки нещодавно прийнятому закону про концесії швейцарсько-грузинські та катарські інвестори виграли тендери на концесію двох портів. Відкрилося вікно, яке закриється як тільки будуть надані концесії на 30-35 років. Розпочато маркетинг активів, призначених для масштабної приватизації. Показники річного росту багатьох експортно-орієнтованих компаній, зокрема в галузі ІТ, харчової промисловості та сільського господарства, легкого виробництва, електронної комерції, фармації та охорони здоров’я, перевищують 20-50%,  наголосила Олена Кошарна, засновник та головний виконавчий директор Horizon Capital.  Український Дім у Давосі висвітлив інвестиційні можливості, поштовх яким дає нове покоління підприємців, особливо у сфері ІТ, що оцінюється у 4,5 мільярда доларів, та в багатьох інших сферах».

Алекса Чопівська, виконавчий директор Українського Дому в Давосі, поділилася планами на майбутнє: «Високі результати та значні досягнення Дому були б неможливі без щирої підтримки та фінансового сприяння наших золотих спонсорів: Temerty FoundationTIU Canada, МХП, НАК «Нафтогаз України»/ФРНГ; та спонсорів подіумних дискусій: CEO Club UkraineEBSFirst Generation Capital IncHillmont PartnersIT Ukraine AssociationUNIT.City, Фонд Родини Богдана Гаврилишина. Також ми надзвичайно вдячні брендам Zirkova VodkaCarlsberg та Оксані Караванській за гостинність та допомогу у проведені заходів культурної дипломатії. Опираючись на цьогорічний успіх, Український Дім у Давосі продовжить свою місію з популяризації України у 2021 році, дивуючи світ її новими можливостями».

Контакти для ЗМІ: за більш детальною інформацією прохання звертатися за адресою [email protected].

www.ukrainehousedavos.com

Стежте за подіями Українського Дому в Давосі за гештеґом #ukrainehousedavos та в соціальних мережах:

Twitter: @UAHouseDavos
Facebook: @ukrainehousedavos
Instagram: @Ukraine.House.Davos

LinkedIN: UkraineHouseDavos
YouTube: ukrainehousedavos

Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]