Новий Фонд IV Horizon Capital з фокусом на Україну перевищив очікуваний цільовий розмір, залучивши понад 250 мільйонів доларів США; стає першим 2X Флагманським фондом у ЦСЄ та одним із десяти таких фондів у всьому світі

28 Квітня 2023 р

28 квітня 2023 р., Київ, Україна – Horizon Capital Growth Fund IV (HCGF IV) сьогодні перевищив очікуваний цільовий розмір, подвоївши інвестиції до 254 мільйонів доларів США з моменту першого етапу, та став першим фондом у Центральній та Східній Європі (ЦСЄ), який отримав статус 2X Флагманського фонду (2Х Flagship Fund). Відтепер фонд є одним з приблизно десяти у всьому світі, які досягли цієї відзнаки, та одним із лише двох таких фондів, які заснували та очолюють жінки. Новий фонд планує інвестувати капітал у компанії підприємців-візіонерів в Україні та Молдові. Фондом HCGF IV управляє Horizon Capital, американська приватна інвестиційна компанія, яка інвестує в швидкозростаючі технологічні та експортно-орієнтовані компанії в Україні та найближчому регіоні. Очолює компанію Засновник та Головний виконавчий директор Олена Кошарна.

Український ІТ-сектор продовжує демонструвати покращення гендерного балансу, прискореного традиціями STEM-освіти, а також високим попитом на таланти в технологічній сфері. Окрім стрімкого збільшення частки жінок у сфері технологій, з 7% у 2012 році до 27% у 2021 році, галузь відома численними глобальними історіями успіху жінок-засновниць, таких як Creatio чи BetterMe. Відтак, гендерна складова буде частиною інвестиційної стратегії HCGF IV та матиме на меті створити портфель, понад 30% інвестицій якого відповідатимуть критеріям 2X, надалі підтримуючи свою позицію серед інвестиційних фондів. Вже зараз компанія відповідає 4 з 5 заявлених критеріїв 2X Challenge.

Міжнародна фінансова корпорація («МФК»), Європейський банк реконструкції та розвитку («ЄБРР»), американська Міжнародна фінансова корпорація розвитку («DFC»), Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft («DEG»), дочірня компанія KfW Group, Голландський банк розвитку підприємництва («FMO»), Société de Promotion et de Participation pour la Coopération Économique («Proparco»), Швейцарський інвестиційний фонд для ринків, що розвиваються («SIFEM»), Swedfund International AB («Swedfund»), Фінський фонд промислового співробітництва («Finnfund»), Western NIS Enterprise Fund («WNISEF») і Данський інвестційний фонд країн, що розвиваються («IFU») підписали Меморандум про взаєморозуміння з Horizon Capital про надання HCGF IV статусу першого Флагманського фонду 2X у Центральній та Східній Європі, завдяки своїй відданості та цілеспрямованості щодо сприяння розширенню економічних можливостей жінок на рівні фонду та на рівні портфелю.

Олена Кошарна, Засновниця та Головна виконавча директорка Horizon Capital, коментуючи надання статусу, наголосила на його важливості: «Horizon Capital був першим у багатьох речах, якими можна пишатися. Ми з нетерпінням чекаємо на те, щоб розширити наше лідерство серед колег і надихнути інших. Ставши першим флагманським фондом у регіоні Центральної та Східної Європи, ми ще раз підтвердили нашу відданість розвитку жінок у сфері приватного капіталу. Інвестиції в компанії, які приділяють велику увагу гендерній рівності, є надзвичайно важливми з точки зору бізнесу, оскільки веде до покращення фінансових показників, більшої задоволеності працівників, і кращих результатів загалом. Ми твердо переконані, що компанії з гендерно збалансованими керівними командами є більш інноваційними, стійкими та, зрештою, приймають кращі рішення та досягають кращих результатів. Зараз це як ніколи важливо в Україні, де гнучкість, швидке прийняття рішень і мобілізація талантів команд, де присутнє різноманіття, творять різницю між виживанням та процвітанням компанії. Застосування інвестиційного підходу з гендерною лінзою сприяє рівності та економічному зростанню, при цьому одночасно створюючи ширший соціальний ефект, який є особливо важливим для України в ці складні часи. Для Horizon Capital визнання 2X Флагманським фондом  підтверджує нашу давню продемонстровану прихильність гендерній рівності під час ведення бізнесу в Україні та Молдові.»

Джесіка Еспіноза, CEO 2X Global, у свою чергу, додала: «Залучення 254 мільйонів доларів є величезним досягненням і нечуваним успіхом у часи війни. Олена та її команда не лише скеровували портфель під час повномасштабного вторгнення в Україну протягом останнього року, підтримуючи свою розширену родину Horizon Capital із 26 000 осіб, але й зуміли залучити десятки мільйонів доларів гуманітарної допомоги для країни. Її сміливе керівництво та глибока відданість побудові gender-smart фінансової та підприємницької екосистеми в умовах війни та в час, коли жінки та дівчата в Україні стикаються з серйозними її наслідками, є величезним внеском у інклюзивні технологічні інновації, економічну стійкість, і свободу».

Про Horizon Capital:

Horizon Capital є провідною інвестиційною компанією в Україні, яка управляє шістьма фондами прямих інвестицій (більше 40 інституціональних інвесторів) з активами понад 1.4 млрд. доларів. Horizon Capital є активним інвестором та підтримує підприємців – візіонерів, які трансформують бізнес середовище в Україні та регіоні.

 Про 2X Challenge:

2X Challenge було засновано як заклик до дій, щоб спрямувати більше капіталу на інвестиції, які розширюють можливості жінок у країнах, що розвиваються, надаючи їм доступ до підприємницької діяльності та лідерських можливостей, якісних робочих місць, а також продуктів і послуг, які покращують їхню економічну участь.

Про 2X флагманські фонди:

Фонди, яким присвоєно статус 2X флагманських фондів — це фонди, націлені на покращення гендерної диверсифікації в інвестиційній індустрії (в самих фондах), а також на інвестування для створення gender-smart портфелів за критеріями 2X.

Про 2X Global:

2X Global це глобальна організація для членства та створення поля для інвесторів, провайдерів капіталу та посередників, які працюють на державних і приватних ринках як у розвиннених країнах, так і в країнах з економікою, що розвивається. Працюючи разом із усім спектром інвесторів, провайдерів капіталу і впливових осіб, організація прагне сформувати ринок на абсолютно новому рівні, зрештою трансформуючи системи фінансування шляхом гендерно-збалансованого розподілу капіталу між класами активів і ринками.

2X Global — це нова назва для двох колишніх лідерів у галузі: 2X Collaborative і GenderSmart, чиї ініціативи допомогли каталізувати мільярди доларів для gender-smart інвестування, починаючи з 2018 року.

Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]