Horizon Capital зібрав 200 млн. доларів для свого третього фонду для України, який є найбільшим за останні десять років

23 Січня 2019 р

Horizon Capital, американська компанія прямих інвестицій, що інвестує в експортно орієнтовані компанії з високими темпами росту  в Україні та ближньому регіоні, оголосила про те, що зібрала 200 млн. доларів для свого третього фонду, Emerging Europe Growth Fund III, L.P. («EEGF III», «Фонд»), суттєво  перевищивши свою початкову мету в  150 млн. доларів.  У фонді, який став найбільшим за розміром фондом прямих інвестицій  в Україну за останні 10 років,  взяли участь існуючі та нові інвестори.  Українські компанії надзвичайно цікаві міжнародним інвесторам через свою виняткову вартість, швидкі темпи росту порівняно з іншими країнами, а також близькість до європейського ринку. Компанія Horizon Capital, яку очолює Засновник і Головний виконавчий директор Олена Кошарна разом із Засновником Джеффрі К. Нілом та Старшим партнером Денисом Тафінцевим, має під управлінням понад 850 мільйонів доларів. Сукупний капітал інвесторів фондів перевищує  350 мільярдів доларів.  Фонди компанії Horizon Capital загалом проінвестували понад 650 мільйонів доларів у 140 компаній, в яких працюють 46 тисяч осіб в Україні та регіоні.

“Успішне завершення процесу залучення інвестицій у EEGF III та суттєве перевищення нашої початкової мети – це потужний сигнал про наявність величезних можливостей в Україні для тих інвесторів, які дивляться далі медійних заголовків,” відзначила Олена Кошарна, Засновник і Головний виконавчий директор Horizon Capital. «Наш новий фонд є свідченням наших довгострокових відносин з інвесторами, сильної команди талановитих професіоналів, інвестиційної стратегії, орієнтованої на експорт, і досвіду успішного інвестування в цю країну. З часу завершення першого етапу залучення інвестицій минулого року через новий фонд ми зробили шість привабливих інвестицій і закриємо багато цікавих угод у найближчі роки.»

Новий фонд був запущений завдяки якірній інвестиції Western NIS Enterprise Fund та залучив інвестиції від ЄБРР, FMO, IFC, PROPARCO, DEG, IFU.  Інституційні інвестори, фундації, сімейні офіси та інші приватні інвестори профінансували понад третину фонду. Новий фонд отримав значну підтримку з боку існуючих інвесторів, які внесли понад 55% капіталу. США та європейські інвестори забезпечили приблизно по 35% від загального обсягу залученого капіталу, а решта інвестицій надійшли від інших міжнародних інвесторів.

Інвестиційна стратегія EEGF III орієнтована на швидкозростаючі експортно орієнтовані компанії, які використовують українську конкурентоспроможну платформу собівартості для генерації глобальних доходів, насамперед у сфері ІТ, легкої промисловості, харчування та сільського господарства. Фонд також буде здійснювати інвестиції у окремі високорозвинені сегменти, орієнтовані на внутрішній ринок, наприклад електронну комерцію, охорону здоров’я та фармацевтику, споживчі товари та фінансові послуги. Розмір інвестицій становитиме від 5 до 20 мільйонів доларів в одну компанію, які будуть вкладені протягом наступних 2-3 років.

Джеффрі Ніл, Засновник Horizon Capital та Голова інвестиційного комітету, сказав: «Під керівництвом Олени Кошарної та наших талановитих партнерів Дениса Тафінцева, Василя Тофана та Костянтина Магалецького Horizon Capital досяг нових висот. Я впевнений у здатності нашої команди інвестувати у підприємців – візіонерів і забезпечити значний прибуток нашим інвесторам.»

EEGF III здійснив шість інвестицій на сьогоднішній день, п’ять у ключових секторах, які є локомотивом українського експортного буму і мають доступ до світових ринків, включаючи ІТ, легку промисловість,  продукти харчування та сільське господарство. Фонд вже проінвестував у Genesis, глобальну продуктову IT-компанію; Intellias, велику швидкозростаючу компанію з надання ІТ-послуг; Ярич, провідного виробника печива; MAIB, банк №1 у Молдові та інші.

Цей фонд продовжує успіх попередніх фондів Horizon Capital, зібраних для України та регіону: EEGF II розміром 370 млн. дол. 2008 року та EEGF І розміром 132 млн. дол., які надавали інвестиції компаніям, орієнтованим на внутрішній ринок. EEGF III є першим фондом Horizon Capital, що інвестує у першу чергу в IT та експортно-орієнтовані компанії на ринку.

Horizon Capital (www.horizoncapital.com.ua) є провідною інвестиційною компанією в Україні, яка управляє чотирма фондами прямих інвестицій (більше 40 інституціональних інвесторів) з активами понад 850 мільйонів доларів. Horizon Capital є активним інвестором та підтримує підприємців – візіонерів, які трансформують бізнес середовище в Україні та регіоні.

 

ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО:

  • Тетяни Беги
  • Директора із зв’язків з інвесторами
  • Horizon Capital
  • +380 44 490 5580
  • [email protected]
Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]