Українська Асоціація венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA) підкреслює важливість прийняття закону про державно-приватне партнерство.


Next week, the law on public-private partnerships will be voted for in its second reading. The Ukrainian Association of Venture Capital and Private Equity (UVCA) emphasizes the importance of adopting this law promptly and without delay, especially on the eve of the donor conference.

На наступний тиждень заплановане друге читання закону про державно-приватне партнерство. Українська асоціація венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA) наголошує на важливості прийняття цього закону швидко й без зволікань, особливо напередодні донорської конференції.

«Державно-приватне партнерство – це вкрай важливий інструмент для розвитку держави й підвищення рівня та якості життя і бізнесу. У більшості країн, приватний ринок є драйвером економіки й підтримує створення інфраструктури, інновацій і впровадження нових технологій, яке держава через обмежені ресурси, а часто й компетенції не готове зробити. Надто важливо дати можливість, особливо в часи обмеженого державного бюджету, приватному сектору брати участь у підтримці розвитку й росту країни та економіки», – прокоментувала Керуючий директор Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA) Яніка Мерило.

«Як один із засновників UVCA, ми повністю підтримуємо позицію Асоціації, яка об’єднує фонди венчурного капіталу та фонди прямих інвестицій, що інвестують в Україні», – сказала Олена Кошарна, Засновник і Головний виконавчий директор Horizon Capital. «Державно-приватні партнерства є найважливішим каталізатором економічного зростання і можуть слугувати прикладом для залучення значних коштів для великих інвестиційних проектів, що мають важливе значення для приватного та державного секторів. Є цілий ряд програм з використанням коштів, виділених для України, які не можуть бути реалізовані в повному обсязі доти, поки Верховною Радою не буде прийнятий закон про державно- приватне партнерство. Минулого тижня ми були свідками підписання Ярославою З. Джонсон, Головним виконавчим директором Western NIS Enterprise Fund, інвестиційним портфелем якого управляє Horizon Capital, Меморандуму про взаєморозуміння з Міністерством економічного розвитку та торгівлі щодо програми технічної допомоги на суму $30 млн. Ця програма сфокусована на чотирьох напрямках, одним з яких є Програма місцевого економічного розвитку, яка вимагає прийняття закону про державно-приватне партнерство, щоб забезпечити початок реалізації конкретних проектів. Ми дякуємо UVCA за її важливу позицію з цього питання й прагнення прискорити залучення капіталу в Україну в цей критичний момент в історії країни», прокоментувала Олена Кошарна.


UVCA

UVCA було створено у серпні 2014 року за ініціативою Aventures, Horizon Capital і Яніки Мерило. Українська асоціація є почесним членом Європейської асоціації венчурного капіталу (EVCA). На сьогоднішній день Асоціація об’єднує майже всіх лідерів інвестиційного ринку України: Horizon Capital, KM Core, Aventures, Intel Capital, SCM, Vostok Ventures, Capital Times, Варшавську біржу та інших міжнародних інвесторів, таких як IFC, Світовий банк і Європейський банк реконструкції та розвитку. Наглядова рада Асоціації: Олександр Сорока (Startup.ua), Богдан Купич (КМ Core), Ерик Найман (Capital Times), Юрій Логуш (Kyiv School of Economics), Марк Ватт (Noosphere Ventures), Михайло Харенко (Vostok Partners), Роман Симонов (Ukraine Partners (Sigulerguff)), Торбен Майгаард (Ciklum).


EVCA

EVCA є основним представником інвесторів у Європейському Союзі. Асоціація формує майбутній тренд розвитку інвестиційної галузі, займається популяризацією інвестиційної діяльності серед підприємців, власників бізнесу. В Асоціацію входять інвестиційні компанії, інституціональні інвестори – пенсійні фонди й страхові компанії, фонди фондів, сімейні офіси. На сьогоднішній день EVCA нараховує 1200 членів.