Horizon Capital продає «МТБанк»


Horizon Capital сьогодні оголосила про продаж своєї частки провідного білоруського банку «МТБанк» разом з мажоритарним акціонером місцевому інвестору. «МТБанк» – найбільший приватний банк Білорусі та один із банків країни, що найшвидше розвиваються.

З часу інвестиції Horizon Capital в 2007 році «MТБанк» істотно збільшив свій кредитний портфель – на вражаючі 290% в доларах США (2,050% в місцевій валюті). Horizon Capital разом з мажоритарним акціонером відіграли вирішальну роль в розвитку банку, розширивши і посиливши управлінську команду і змінивши стратегію «МТБанк», спрямовану на обслуговування юридичних осіб, на повнофункціональну платформу роздрібних продуктів. Менш ніж за три роки з початку розвитку роздрібного бізнесу «МТБанк» зайняв друге місце в сегменті незабезпеченого споживчого кредитування, збільшивши частку на ринку з менше ніж 1% до більше ніж 11%, зайняв перше місце серед усіх банків Білорусі за кількістю кредитних карт. Кількість співробітників банку збільшилася більш ніж втричі і перевищила 1500 осіб. Дистриб’юторська мережа «МТБанк» збільшилася з п’яти до більше ніж 140 пунктів продажу і охопила всі регіони країни, забезпечуючи водночас високоякісне обслуговування та індивідуальний підхід до кожного клієнта. Horizon Capital відіграла важливу роль у впровадженні найкращих стандартів корпоративного управління, побудові функції управління ризиками, фінансів та колекторської функції, призначенні незалежних членів Ради директорів і підтримці «МТБанку» у залученні фінансування від міжнародних фінансових організацій, EBRD, IFC і FMO. Фінансові деталі трансакції не розголошуються.

Коментуючи вихід з інвестиції, Олена Кошарна, Засновник і Головний виконавчий директор Horizon Capital, заявила: «Це є дійсно надзвичайним досягненням, враховуючи постійні виклики, яке стало можливим лише завдяки досконалій управлінській команді та акціонерам. Ми високо цінуємо нашу багаторічну співпрацю з мажоритарним акціонером «Зубр Капітал» і твердо переконані в тому, що досягли таких результатів завдяки спільному баченню та узгодженості в роботі з самого початку. Керівництво банку під управлінням пана Андрія Жишкевича, голови правління «МТБанк», та його команда змогли перетворити всі виклики в можливість розширити кредитний портфель банку і збільшити ринкову частку, впровадити на ринок інноваційні продукти і встановити високі стандарти корпоративного управління та обслуговування клієнтів. Ми пишаємося тим, що увійшли до історії розвитку «МТБанк» і впевнені в тому, що банк і надалі утримуватиме лідерські позиції на білоруському ринку».


HORIZON CAPITAL

Horizon Capital (www.horizoncapital.com.ua) є компанією, що управляє фондами прямих інвестицій та займається інвестиціями в компанії середніх розмірів з високим потенціалом росту й прибутковості в Україні та регіоні. Сьогодні Horizon Capital управляє трьома фондами – Emerging Europe Growth Fund II (EEGF II), Emerging Europe Growth Fund (EEGF) та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), сукупний капітал яких становить понад $600 мільйонів.


ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО:

  • Тетяни Беги
  • Менеджера із зв’язків з інвесторами
  • Horizon Capital
  • Teл.: +380 44 490 5580
  • [email protected]