Компанія «БІОФАРМА» відкриває новий завод вартістю $40 мільйонів у Київській області


Компанія «БІОФАРМА», провідний український виробник медичних препаратів, сьогодні відкрила новий сучасний завод у м. Біла Церква (Київська область).

Це підприємство є першим фармацевтичним заводом, побудованим в Україні «з нуля». Консорціум інвесторів з США, Нідерландів та України, включаючи інвестиційну компанію Horizon Capital, голландський банк розвитку FMO та українських акціонерів компанії, інвестував у будівництво заводу понад $40 млн. Новий завод був спроектований міжнародною інжиніринговою компанією Linde (Німеччина, що має великий досвід роботи у фармацевтичній галузі, оснащений сучасним італійським обладнанням, яке відповідає вимогам міжнародних стандартів якості ISO9000 та екологічного менеджменту ISO14001, а також всім чинним регуляторним вимогам та вимогам GMP (належної виробничої практики). Цей завод є першим і єдиним підприємством такого рівня в українській фармацевтичній галузі, побудованим на кошти західних інвесторів, і кращим у своєму роді в регіоні Центральної та Східної Європи.

Олена Кошарна, Засновник і Головний виконавчий директор Horizon Capital, сказала: «Ця інвестиція підтверджує нашу впевненість в українській фармацевтичній галузі та віру в Україну. Незважаючи на кризу, українська фармацевтична галузь продовжує зростати темпами, які виражаються двохзначними цифрами у грошовому виразі. Обсяг українського ринку медичних препаратів досяг $3,5 млрд., і в країні існує величезний потенціал для подальшого зростання, оскільки витрати на медицину на душу населення в Україні на 80% нижче, ніж в Польщі чи Болгарії. «БІОФАРМА» вже продемонструвала, що вона знаходиться на траєкторії високого росту, незважаючи на девальвацію гривні і складні умови. Ми впевнені, що завдяки високій якості продукції та збільшенню виробничих потужностей вдвічі в результаті запуску нового заводу, «БІОФАРМА» досягне ще більших успіхів. Ми висловлюємо компанії нашу пошану за успішну діяльність на вітчизняному ринку, а також за експорт у більш ніж 10 країн світу, що є чітким свідченням найвищої якості продукції компанії. Ми також пишаємося співпрацею з FMO та нашими українськими партнерами, яка дала нам можливість інвестувати реальні кошти і створити високотехнологічні робочі місця у той час, коли прямі іноземні інвестиції і нові можливості працевлаштування є вкрай необхідними для України». «Більше за все, ми пишаємося тим, що БІОФАРМА виробляє препарати плазми крові для людей, що зазнали важких травм і опіків, що долають такі хвороби, як рак, для вагітних жінок та інших, хто потребує цієї допомоги найбільше», – додала пані Кошарна.

Костянтин Maгалецький, Партнер Horizon Capital, сказав: «Ми пишаємося запуском першого в Україні фармацевтичного підприємства такого масштабу, яке було створено «з нуля». Це не просто ще одне виробниче підприємство. Цей завод виробляє життєво необхідні лікарські препарати найвищої якості, які являють собою доступну альтернативу імпортним аналогам. «БІОФАРМА» – це компанія, яка відіграє важливу роль на цьому ринку, і ми пишаємося тим, що ми є частиною цієї історії успіху».

Ідсерт Боерсма, Директор з юридичних питань FMO, так прокоментував цю подію: “«Ми дуже задоволені інвестицією у нове сучасне виробниче підприємство «БІОФАРМА» і впевнені, що життєво необхідні медичні препарати виробництва «БІОФАРМИ» стануть більш доступними для українців, а їх висока якість забезпечить їм вихід на нові міжнародні ринки та забезпечить основу для ще більшого зростання».


HORIZON CAPITAL

Horizon Capital (www.horizoncapital.com.ua) – управляюча компанія, що займається інвестиціями у компанії із середнім рівнем капіталізації, високим потенціалом зростання і прибутковості в Україні та регіоні. На сьогоднішній день Horizon Capital управляє трьома фондами: Emerging Europe Growth Fund II (EEGF II), Emerging Europe Growth Fund (EEGF) та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), загальний капітал яких складає понад 600 млн. доларів США.


FMO

FMO є голландським банком розвитку. FMO інвестує в приватний сектор в країнах, що розвиваються, більше 45 років. Наша місія полягає у наданні підтримки підприємцям з метою зміни світу накраще. Ми інвестуємо у сектори, які, на нашу думку, можуть мати найбільший довгостроковий вплив: фінансові установи, енергетика та агробізнес. Разом з нашими партнерами ми інвестуємо в інфраструктуру та у сектори виробництва і послуг. Маючи інвестиційний портфель у розмірі 8 млрд. євро, який охоплює понад 85 країн світу, FMO є одним з найбільших у світі банків розвитку для приватного сектору. www.fmo.nl


BIOFARMA

«БІОФАРМА» є одним з 10 найбільших українських виробників фармацевтичної продукції, який займає лідируючі позиції у трьох найважливіших сегментах ринку: перше місце за виробництвом препаратів плазми крові; перше місце за виробництвом органічних препаратів; та третє місце за виробництвом рекомбінантних препаратів. Крім цього, «БІОФАРМА» є єдиним в Україні виробником імуноглобулінів, що має сертифікат відповідності вимогам належної виробничої практики (GMP). Компанія є лідером на вітчизняному ринку та експортує свою продукцію до інших країн. www.biofarma.ua


ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО:

  • Тетяни Беги
  • Менеджера із зв’язків з інвесторами
  • Horizon Capital
  • Teл.: +380 44 490 5580
  • [email protected]