Новий фонд Horizon Capital за підтримки ЄІБ надав капітал для зростання трьом українським компаніям

09 Лютого 2024 р

  • ЄІБ виділив 24,7 млн євро з Фонду «EU for Ukraine Fund» (EU4U) для Horizon Capital Growth Fund IV, який спрямований на зміцнення МСП в Україні та Молдові.
  • Внесок ЄІБ покликаний забезпечити капіталом для зростання приблизно 20 компаній в умовах війни.
  • Фонд «EU4U Fund» каталізував залучення додаткового капіталу для України та Молдови, досягши вже понад 300 млн євро.

На урочистому підписанні під час Форуму Групи ЄІБ у Люксембурзі, яке відбулось 8 лютого 2024 року, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підтвердив своє зобов’язання щодо виділення 24,7 млн євро фонду прямих інвестицій Horizon Capital IV (HCGF IV). Ця інвестиція, яку фінансує Фонд ЄІБ «EU4U Fund», є вагомим виявом рішучої підтримки ЄІБ перспективних технологічних та експортно-орієнтованих підприємців в Україні та Молдові.

Фінансування спрямоване на підтримку зростання та розвитку близько 20 компаній в регіоні. HCGF IV вже здійснив інвестиції у перші три інноваційні технологічні компанії, зосередившись на розширенні їхніх науково-дослідних платформ в Україні та збільшенні їх міжнародної присутності. Це особливо важливо, враховуючи зростаючу значимість ІТ-сектора для економіки України та збільшення притоку іноземної валюти. Серед здійснених інвестицій:

  • Preply, компанія яка трансформує процес вивчення мов, об’єднуючи студентів та викладачів з усього світу через свою онлайн-платформу;
  • GoIT, що пропонує спеціалізовані освітні програми у сфері ІТ для розвʼязання проблеми нестачі кваліфікованих кадрів у технологічній галузі;
  • Viseven, яка допомагає фармацевтичним компаніям прискорити цифрову трансформацію.

Ці інвестиції підкреслюють відданість ЄІБ підтримці інновацій, заохоченню гендерно-збалансованого підприємництва та стимулюванню економічного зростання в регіоні. Підтримка Фонду ЄІБ «EU4U Fund» відіграла ключову роль, надаючи можливість HCGF IV збільшити фінансові ресурси, доступні для реалізації вже зараз, а також залучити додатковий капітал.

Віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, яка відповідає за операції Банку в Молдові і Україні, сказала: «Я рада бачити стрімкий прогрес нашого першого проєкту в межах Фонду «EU for Ukraine Fund». Інвестиції ЄІБ у HCGF IV стали важливою та суттєвою  підтримкою приватного сектору України. Це особливо важливо, оскільки ІТ стає життєво важливим експортним сектором для України, залучаючи таку необхідну іноземну валюту. Для нас також велика честь співпрацювати з Horizon Capital, компанією, яка надає капітал для зростання підприємцям-візіонерам в Україні та Молдові в цей непростий час».

Олена Кошарна, засновниця та головна виконавча директорка Horizon Capital, додала: «Інвестиції ЄІБ в HCGF IV, історичний фонд, який є першим і найбільшим фондом, залученим для України за останні два роки, – це не просто фінансове зобов’язання. Це прояв довіри візійним українським та молдовським підприємцям, які очолюють швидкозростаючі технологічні та експортно-орієнтовані компанії в регіоні. Більше того, це визнання та відповідь на потребу забезпечення цих талановитих підприємців доступом до капіталу та інструментів, необхідних для розвитку їхнього бізнесу, що, в свою чергу, сприятиме цифровій трансформації, сталому зростанню, створенню нових робочих місць та економічній стійкості цих країн».

HCGF IV – це перший проєкт, який отримав підтримку Фонду EU4U. Фонд EU4U є частиною ширшої програми «EU for Ukraine Initiative», спрямованої на швидке вирішення нагальних потреб України та зміцнення її економічної стабільності. На сьогодні Фонд зібрав близько 420 мільйонів євро у вигляді обіцяних внесків від країн-членів ЄС, які продемонстрували зацікавленість у його підтримці – Бельгії, Болгарії, Хорватії, Кіпру, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Ірландії, Італії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Словаччини та Іспанії – і має намір продовжувати залучати внески для подальшого розширення. Головна мета фонду EU4U – сприяти відновленню та відбудові України шляхом підтримки проектів як державного, так і приватного секторів, в тому числі ініціативи, спеціально розроблені для спрощення доступу до фінансування для українських МСП, сприяючи їхньому зростанню та розвитку в ці складні часи.

Довідкова інформація

ЄІБ

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 р. ЄІБ надав негайну допомогу Україні, виділивши 2 млрд євро на терміновий ремонт інфраструктури, зруйнованої російськими бомбардуваннями. Банк ЄС також надав кредитну лінію у розмірі 4 млрд євро для підтримки інтеграції біженців з України в країнах ЄС. Через ініціативу “EU for Ukraine” та її фонд “EU for Ukraine Fund”, разом із Ukraine Facility, Банк залишається відданим посиленню своєї діяльності в Україні відповідно до мандату, наданого лідерами ЄС, та у тісній співпраці з Європейською Комісією, Європейським Парламентом, державами-членами ЄС і міжнародними партнерами.

Horizon Capital

Horizon Capital – провідна компанія прямих інвестицій в Україні з активами 1,5 мільярда доларів США від інвесторів з капіталом, обсяг якого перевищує 630 мільярдів доларів США. Компанія, якій  вдалося залучити капіталу на понад 750 мільйонів доларів США. Компанія зосереджена на підтримці підприємців-візіонерів, котрі очолюють швидкозростаючі, переважно технологічні та експортно-орієнтовані підприємства в Україні та Молдові. Фонди під управлінням Horizon Capital інвестували у понад 170 компаній, в яких працевлаштовані понад 80 000 осіб.

Контактна інформація

ЄІБ
Ольга Сушицька, [email protected], +352 691 289 108
Вебсайт: www.eib.org/press — Пресофіс: +352 4379 21000 — [email protected]

Horizon Capital
Альона Коцюбинська, [email protected], +380 93 297 94 87
Вебсайт: www.horizoncapital.com.ua

Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]