Історичний фонд об’єднав інвесторів для підтримки України

28 Квітня 2023 р

Інвестиційна компанія Horizon Capital, головний офіс якої знаходиться в Києві, перевищила цільовий розмір нового фонду у 250 мільйонів доларів на церемонії особистого підписання з Президентом України Володимиром Зеленським та міжнародними інвесторами

США, ЄС та міжнародні інституції об’єднують зусилля для збільшення капіталу, доступного для українських підприємців, просуваючи перший Флагманський фонд у Центральній та Східній Європі

28 квітня 2023 р. Київ, Україна: Horizon Capital, американська приватна інвестиційна компанія, яка, в основному, інвестує у швидкозростаючі технологічні та експортно-орієнтовані компанії в Україні, оголосила, що її новий фонд Horizon Capital Growth Fund IV (HCGF IV, «Фонд») залучив 254 млн доларів. Проміжний етап закриття фонду відбувся сьогодні в Києві. Факт перевищення оригінальної амбітної мети у 250 мільйонів доларів США демонструє високий рівень зацікавлення інвесторів привабливими можливостями у швидкозростаючих, високоефективних технологічних та експортно-орієнтованих компаніях, в тому числі в секторах легкої та харчової промисловості, сфері інноваційних споживчих товарів, фінтеху, тощо. Очікується, що інвестиції Фонду сприятимуть стійкості України та її економічному зростанню завдяки, зокрема,  створенню нових робочих місць, розширенню бази оподаткування, збільшенню доступу до капіталу для малого та середнього бізнесу та сприянню гендерній рівності.

Олена Кошарна, Засновниця та Головна виконавча директорка компанії, коментуючи подію наголосила на історичній важливості нового фонду: «Сьогодні Horizon Capital і наша шановна група інвесторів увійшли в історію як перший та найбільший фонд, зібраний з початку повномасштабного вторгнення. Сьогодні міжнародні інституції об’єдналися, щоб підтримати визнану сильну команду зі сміливим баченням, перевіреною інвестиційною стратегією та досвідом. Вони вирішили піти далі гучних медійних заголовків, бути сміливими, рухатися вперед швидко та рішуче, і таким чином продемонструвати керівництву та народу України свою підтримку в цей вирішальний момент. Для деяких міжнародних інвесторів HCGF IV став першою інвестицією в Україну з початку повномасштабного вторгнення та відкриває шлях для мільярдів доларів фінансування ще багатьох достойних проектів в країні». Вона також згадала українських підприємців, які є забезпечують стійкість української економіки: «Плануючи майбутнє, нас надихають підприємці, які є рушійною силою стійкості українського бізнесу,  їх непохитна відданість, героїчні дії та віра в країну та її переможне майбутнє. Ми з нетерпінням чекаємо на подальшу співпрацю з підприємцями-візіонерами, підтримуючи їхнє успішне зростання і розвиток бізнесу, та  плануємо зробити перші інвестиції Фонду вже протягом кількох місяців».

На сьогоднішній церемонії Фонд також привітав збільшення інвестицій з моменту першого етапу від Міжнародної фінансової корпорації («МФК») та Європейського банку реконструкції та розвитку («ЄБРР»); нові інвестиції від існуючого інвестора Société de Promotion et de Participation pour la Coopération Économique («Proparco»); а також залучення інвестицій від американської Міжнародної фінансової корпорації розвитку («DFC»), Swedfund International AB («Swedfund»), Фінського фонду промислового співробітництва («Finnfund») та Данського інвестиційного фонду для країн, що розвиваються («IFU»). Ці організації приєдналися до існуючих інвесторів компанії, в тому числі Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft («DEG») та її дочірньої компанії KfW Group, Голандського банку розвитку підприємництва («FMO»), Швейцарського інвестиційного фонду для ринків, що розвиваються («SIFEM»), Western NIS Enterprise Fund і Zero Gap Fund, сформованого у співпраці між The Rockefeller Foundation та John D. and Catherine T MacArthur Foundation.

HCGF IV також став першим фондом у Центральній та Східній Європі (ЦСЄ) та одним з близько лише десяти фондів у світі, який отримав статус 2X Флагманського фонду (2Х Flagship Fund). Більше того, він став одним з лише двох таких фондів, які заснували та очолюють жінки. 2X Challenge було розпочато на саміті G7 у 2018 році як сміливе зобов’язання компаній інвестувати в жінок у світі та просувати гендерну рівність у фінансах.

*****

Horizon Capital (www.horizoncapital.com.ua) є провідною інвестиційною компанією у Центрально-Східній Європі, з активами під управлінням 1,4 млрд доларів, зокрема залучивши понад 700 млн доларів капіталу для підтримки підприємців-візіонерів з України та Молдови («Регіон») протягом лише останніх 5 років.  Сукупний капітал інвесторів фондів перевищує 630 млрд доларів. Фонди під управлінням Horizon Capital інвестували у понад 160 компаній, у яких працевлаштовано понад 77 000 осіб.

Цей прес-реліз надається виключно в інформаційних цілях. Цим Horizon Capital не надає інвестиційних порад і не надає будь-якій особі права покладатися на зміст цього прес-релізу. Цей прес-реліз не є пропозицією продати або пропозицією придбати частки участі в Horizon Capital Growth Fund IV LP («Частки Участі») або будь-які інші цінні папери в будь-якій юрисдикції та ні за яких обставин не є пропозицію, проханням або продажем у будь-якій юрисдикції, в якій, або будь-яким особам для яких, така пропозиція, прохання чи продаж були б незаконними. Тут відсутня публічна оферта Часток Участі. Частки Участі пропонуються шляхом приватного розміщення відповідним інвесторам.

 

Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]