IFC, ЄБРР, ЄС і Франція допомагають здійснити найбільшу пряму іноземну інвестицію в Україну після початку повномасштабного вторгнення і зміцнити телекомунікаційну інфраструктуру

10 Жовтня 2024 р

  • Спільне фінансування від IFC та ЄБРР створює можливості для розширення інвестиційної програми та модернізації телекомунікаційної інфраструктури України
  • Краще забезпечення послугами 10 мільйонів споживачів та надання більш надійного та швидкого інтернету для 4 мільйонів домогосподарств
  • Найбільша прямя іноземна інвестиція в Україні від початку повномасштабного  вторгнення Росії надсилатиме потужний сигнал інвесторам

IFC, підрозділ Групи Світового банку, та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) за підтримки Європейської Комісії (ЄК) та уряду Франції у формі гарантій, оголошують про програму інвестицій з метою модернізації, розширення та покращення якості телекомунікаційних послуг в Україні.

IFC та ЄБРР спільно надають довгостроковий кредит на суму $435 млн ($217.5 млн кожна) на підтримку безпрецендентного проєкту за участі двох провідних українських телекомунікаційних компаній – ТОВ «лайфселл» і «Датагруп-Volia», які нещодавно об’єдналися в нову групу «Датагруп-Volia-lifecell». Отримане фінансування допоможуть об’єднаній групі підвищити стійкість мережі та покращити якість цифрових послуг в Україні.

Мажоритарним інвестором новоутвореної групи є NJJ, французька холдингова компанія, що спеціалізується на інвестиціях в сектор телекомунікацій, власником якої є відомий інвестор Ксав’є Ніель.. NJJ співпрацює з Horizon Capital, провідною інвестиційною компанією в Центрально-Східній Європі, а Генеральним директором нової групи призначено Михайла Шелембу, колишнього очільника «Датагруп-Volia»,.

Махтар Діоп, Керуючий директор IFC, заявив: «Завдяки зміцненню надійності цифрового зв’язку та стійкості мережі ми забезпечуємо послугою першої необхідності мільйони українців, тим самим підтверджуючи нашу підтримку їхньої країни. Як найбільша пряма іноземна інвестиція великого стратегічного інвестора за період від початку вторгнення Росії, цей проєкт надсилає міжнародним інвесторам переконливий сигнал про стійкість і величезний потенціал економіки України».

Завдяки цій значущій угоді об’єднана група надаватиме покращений мобільний зв’язок 10 мільйонам абонентів, а ще 4 мільйони домогосподарств отримають більш швидкий і надійний доступ до фіксованого широкосмугового інтернету.

Використовуючи розширені можливості, професіональний досвід нових акціонерів і підтримку з боку IFC та ЄБРР, група також зміцнить захист від кіберзагроз, впровадить більш конкурентоспроможні продукти та послуги і реалізує стандарти найкращих практик в цей  складний час. До того ж проєкт сприятиме відновленню телекомунікаційного сектора після завданої йому в результаті російської агресії прямої шкоди в розмірі $1,9 млрд та збитків у розмірі $750 млн.

Щоб зменшити інвестиційні ризики, на частину позики IFC поширюватимуться гарантії, надані Європейською Комісією в рамках Механізму швидкого економічного відновлення України та урядом Франції на підтримку Програми заходів із підвищення економічної стійкості IFC (ERA).

За період з лютого 2022, IFC інвестувала $1,6 млрд, зокрема понад $1,1 млрд зі свого власного рахунку і $530 млн мобілізованих коштів. Це більш як удвічі більше за середньорічні рівні фінансування до повномасштабного вторгнення. Ця підтримка є частиною антикризового пакету допомоги Групи Світового банку (WBG), який вже допоміг більш як 15 мільйонам українцям, підтримуючи бізнеси та уряд у забезпеченні можливості надавати життєво необхідні послуги, виплачувати заробітні плати, підтримувати роботу шкіл та лікарень,, а також здійснювати невідкладне відновлення.

Станом на сьогодні, Група Світового банку мобілізувала понад $47 млрд екстреного фінансування, в тому числі у вигляді виділених коштів та оголошених зобов’язань від партнерів по розвитку.

Цитати від спонсорів та кредиторів

Марк Боуман, Віце-президент ЄБРР з політики і партнерства:

«Відколи розпочалась війна, саме телекомунікаційний сектор відіграє критичне значення у збереженні добробуту та економічної стійкості України. Ця транзакція призведе в результаті до виникнення великого і надійного телекомунікаційного оператора, важливого для внутрішнього ринку, а також уможливить значну міжнародну інвестицію в українську економіку, і ми пишаємося тим, що є її частиною.”

Жан-Ноель Барро, Міністр Європи та закордонних справ:

«Відновлення та реконструкція України потребуватиме мобілізації як державних, так і приватних інвесторів, які вкладатимуть у майбутнє України. Ця інвестиція, найбільша за останні десять років, є свідченням нашої відданості сильному та довготривалому економічному партнерству з Україною. Я впевнений, що ця угода стане флагманом, який підкреслить багатство інвестиційних можливостей та прокладе шлях для інших проєктів у майбутньому.»

Антуан Арман, Міністр економіки, фінансів та промисловості:

«Франція прагне підтримувати стійкість та відновлення економіки України, що потребуватиме залучення великих приватних інвестицій у ключові сектори. Саме тому ми запустили програми гарантійних механізмів з ЄБРР та IFC, щоб знизити ризики для нових приватних інвестицій в Україні. Цей знаковий проєкт є першим використанням цих механізмів. Зрештою, це допоможе краще налогодити зв’язок для бізнесів та людей по всій країні. Ми з нетерпінням чекаємо на підтримку інших проєктів.»

Олівер Варгеї, Єврокомісар з питань сусідства та розширення:

«Ми з радістю відзначаємо, що гарантії Європейського Союзу в рамках програми Ukraine Facility сприяють реалізації цієї важливої іноземної інвестиції в Україну. Сьогоднішня угода, яка передбачає вагомий фінансовий внесок ЄС, зміцнить телекомунікаційну інфраструктуру України та покращить якість зв’язку, забезпечивши мільйонам українців, зокрема у найбільш постраждалих від війни регіонах, покращену телекомунікаційну взаємодію. Ця операція демонструє потенціал України і нашу впевненість у залученні інвестицій для її відновлення».

Ксав’є Нієль, засновник Iliad Group & NJJ Holding:

«Ми надзвичайно щасливі, що досягли цієї важливої ​​віхи з міжнародними установами IFC та ЄБРР. Без їхньої підтримки здійснення нашої великої інвестиції в телекомунікаційний сектор України було б неможливим. Наше довгострокове фінансове партнерство з ЄБРР та IFC підкреслює нашу спільну відданість економічному зростанню України та свідчить про наявність в Україні багатообіцяючого інвестиційного потенціалу.»

Олена Кошарна, засновниця і Головна виконавча директорка Horizon Capital:

«Ми вдячні IFC та ЄБРР за їхню довготривалу співпрацю з Horizon Capital, за підтримку наших фондів, спільні інвестиції та надання фінансування у рекордні терміни для реалізації цієї важливої угоди. Найбільше виграють українські споживачі, які отримають можливість вибору надійного національного телекомунікаційного провайдера, підтриманого провідними інвесторами та частиною глобальної платформи з понад 100 мільйонами абонентів. Ця історична угода доводить, що Україна пропонує привабливі, надійні проекти, і час інвестувати саме зараз.»

Михайло Шелемба, Генеральний директор Datagroup-Volia-Lifecell:

«Я вдячний IFC та ЄБРР за їхню довіру та підтримку і з оптимізмом дивлюсь на це довгострокове партнерство, яке дає можливість не лише реалізувати потужну інвестиційну програму, включно з інвестиціями в мережу та обладнання, а й розбудувати інфраструктуру для фіксованого і мобільного зв’язку в Україні. Українські підприємства мають величезний потенціал для інвестицій, вкрай важливо, щоб вони продовжували надходити навіть у ці важкі часи».

Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]