Horizon Capital залучив 125 млн доларів на першому етапі формування нового фонду з цільовим розміром 250 млн доларів, для інвестицій в українські компанії                        

26 Вересня 2022 р

Horizon Capital, американська компанія прямих інвестицій, що інвестує в експортно-орієнтовані компанії з високими темпами росту в Україні та регіоні, оголосила про формування нового фонду Horizon Capital Growth Fund IV, L.P. (“HCGF IV”, “Фонд”) у який було залучено 125 млн доларів на першому етапі. Фонд підтримуватиме підприємців-візіонерів, які очолюють швидко зростаючі технологічні та  експорто-орієнтовані компанії.

Horizon Capital є провідною інвестиційною компанією у Центрально-Східній Європі, з активами під управлінням на понад 1,2 млрд доларів, зокрема залучивши понад 580 млн доларів капіталу для підтримки підприємців-візіонерів з України та Молдови («Регіон») протягом лише останніх 5 років.  Сукупний капітал інвесторів фондів перевищує 570 млрд доларів. Фонди під управлінням Horizon Capital інвестували у понад 160 компаній, у яких працевлаштовано понад 77 000 осіб.

Із запуском фонду HCGF IV, компанія Horizon Capital досягла рекордно високого результату першого етапу, зібравши 50% від своєї цілі в 250 млн доларів, і найвищого результату першого етапу в історії компанії. На першому етапі Фонд підтримали Європейський банк реконструкції та розвитку («ЄБРР»), Міжнародна фінансова корпорація («МФК»), Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft («DEG») дочірня компанія KfW Group, Голландський банк розвитку («FMO»), Швейцарський інвестиційний фонд для ринків, що розвиваються («SIFEM»), Western NIS Enterprise Fund та Zero Gap Fund (сформований у співпраці між The Rockefeller Foundation та John D. and Catherine T MacArthur Foundation).

Офіційна церемонія підписання відбулася сьогодні в лондонському офісі IFC, у якій взяли участь провідні представники установ-інвесторів, а також Засновник і Головний виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна та Старший партнер Василь Тофан. Президент України Володимир Зеленський сьогодні приєднався до інвесторів Фонду на офіційну церемонію підписання з України через відеозв’язок.

«Для нас велика честь увійти в історію, запустивши перший фонд для України та Молдови з моменту 24 лютого, і перший фонд, який підтримає ці країни з того часу, як вони отримали заслужений і важко здобутий статус кандидата в ЄС у червні поточного року», – сказала Олена Кошарна, Засновник і Головний виконавчий директор Horizon Capital. «Ми присвячуємо цей Фонд народу України, який надихає світ своєю хоробрістю та наполегливістю у захисті Батьківщини, забезпечуючи таким чином майбутнє, в якому Україна займатиме належне їй місце серед європейських держав. Україні потрібні інвестори, які в неї вірять, які стоять пліч-о-пліч з її народом, які роблять все для того, щоб гарантувати, що інвестиції будуть доступні вже зараз, а не після закінчення війни. Українці повинні мати доступ до ресурсів сьогодні, щоб прискорити економічне відновлення та відродження своєї країни. Horizon Capital підтримував Україну з 2006 року, підтримує Україну сьогодні та буде продовжувати підтримувати в майбутньому. Ми безмежно вдячні нашим інвесторам за виділення капіталу доступного до використання вже зараз, за ​​їхню непохитну віру в нашу команду, нашу візію, нашу стратегію та наше бачення, а також за цей потужний сигнал для інших учасників ринку. Ми впевнені, що цей історичний фонд матиме величезний успіх, забезпечуючи як прибуток інвесторам так і позитивний вплив на розвиток країни у наступні роки».

Василь Тофан, Старший партнер, продовжив: “Я пишаюся своїми співвітчизниками в Молдові за те, що вони прийняли більше українських біженців на душу населення, ніж будь-яка інша країна, а також за їхньою силу та стійкість. Цей дух стійкості також демонструють технологічні компанії в усьому регіоні, особливо в Україні, де технологічний сектор стимулює високі темпи впровадження інновацій та цифровізації, продемонструвавши зростання протягом першої половини 2022 року на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року та забезпечивши рекордно високі доходи від експорту на рівні 3,74 млрд доларів із прогнозом понад 8 млрд доларів за весь 2022 рік. Новий фонд і надалі зосереджуватиметься на технологічних та експортно-орієнтованих компаніях, які очолюють підприємці-візіонери з вдалим досвідом використання конкурентоспроможних платформ для досягнення глобального успіху, спираючись на успіх нашого попереднього фонду з 2017 року на 200 млн доларів, чиї відмінні результати є зумовлені вражаючими показниками діяльності наших компаній та їхніх талановитих засновників і управлінських команд. Ми раді розширювати нашу діяльність і продовжувати надавати капітал у розмірі 10-30 млн доларів кожній компанії, водночас надаючи додаткову практичну підтримку для зростання та розвитку цих компаній.”

*****

Horizon Capital (www.horizoncapital.com.ua) є провідною інвестиційною компанією в Україні, яка управляє чотирма фондами прямих інвестицій (більше 40 інституціональних інвесторів) з активами понад 1,2 млрд. доларів. Horizon Capital є активним інвестором та підтримує підприємців – візіонерів, які трансформують бізнес середовище в Україні та регіоні. Stephenson Harwood LLP виступив юридичним радником Фонду.

 Цей прес-реліз надається виключно в інформаційних цілях. Цим Horizon Capital не надає інвестиційних порад і не надає будь-якій особі права покладатися на зміст цього прес-релізу. Цей прес-реліз не є пропозицією продати або пропозицією придбати частки участі в Horizon Capital Growth Fund IV LP («Частки Участі») або будь-які інші цінні папери в будь-якій юрисдикції та ні за яких обставин не є пропозицію, проханням або продажем у будь-якій юрисдикції, в якій, або будь-яким особам для яких, така пропозиція, прохання чи продаж були б незаконними. Тут відсутня публічна оферта Часток Участі. Частки Участі пропонуються шляхом приватного розміщення відповідним інвесторам.

Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]