Horizon Capital провела фінальне закриття фонду IV з фокусом на Україну на рівні $350 млн, перевищивши ціль на $100 млн

23 Лютого 2024 р

Київ, Україна: Horizon Capital, провідна американська компанія прямих інвестицій, рада повідомити, що її новий фонд з фокуcом на Україну, Horizon Capital Growth Fund IV (“HCGF IV”, “Фонд”) досягнув $350 млн під час остаточного закриття, яке відбулося в Токіо 19 лютого 2024 року, збільшивши загальну суму активів під управлінням до $1.6 млрд. Компанія, головний офіс якої знаходиться у Києві, на 40% перевищила початковий цільовий розмір Фонду у $250 млн. Окрім того, протягом процесу залучення коштів вона встигла здійснити вже три привабливі інвестиційні угоди. Сильна команда, успішний досвід та переконлива стратегія Horizon Capital  знайшли відгук серед інвесторів, які двічі підтримали збільшення максимального розміру фонду: спершу з $250 млн до $300 млн, а потім до $350 млн. Фонд надає капітал для зростання, співпрацюючи з підприємцями-візіонерами, котрі очолюють швидкозростаючі, переважно технологічні та експорт-орієнтовані підприємста, а також обраних чемпіонів внутрішнього ринку, в Україні та Молдові (“Регіон”), маючи в пайплайні понад 80 інвестицій. HCGF IV отримав відзнаку першого 2Х флагманського фонду (2X Flagship Fund), та став першим та найбільшим  провідним фондом, зібраним з моменту початку повномасштабного вторгнення, ставши для  інвесторів джерелом не лише прибутку, а й імпакту.

Інвестори, які підтримали HCGF IV, володіють капіталом у розмірі близько $700 мільярдів. Це такі міжнародні фінансові установи як IFC, EBRD, EIB через Фонд «EU for Ukraine», DFC, DEG, FMO, JICA, Proparco, SIFEM, Swedfund, Finnfund, WNISEF, IFU, які об’єднали зусилля з глобальними інституційними інвесторами, фондами та сімейними офісами. Ці приватні інвестори включають фонди під управлінням abrdn, Blue Earth Capital, Zero Gap Fund, імпакт-інвестиційний фонд, створений у рамках співпраці Фонду Рокфеллера та Фонду Джона Д. і Кетрін Т. Макартурів, Марцін Зуковскі, співзасновник Snowflake, Енді Курціг, засновник JustAnswer, інвестори та філантропи Джордж і Райла Михаль та багато інших поважних інвесторів.

HCGF IV вже здійснив інвестиції у перші три швидкозростаючі інноваційні технологічні компанії, зосередившись на розширенні їхніх науково-дослідних платформ в Україні та збільшенні їх міжнародної присутності. Це особливо важливо, враховуючи зростаючу значимість ІТ-сектора для економіки України та збільшення притоку іноземної валюти. Першими трьома інвестиціями фонду є:

  • Preply, компанія яка трансформує процес вивчення мов, об’єднуючи студентів та викладачів з усього світу через свою онлайн-платформу
  • GoIT, що пропонує спеціалізовані освітні програми у сфері ІТ для розвʼязання проблеми нестачі кваліфікованих кадрів у технологічній галузі
  • Viseven, яка допомагає фармацевтичним компаніям прискорити цифрову трансформацію.

Олена Кошарна, засновниця та головна виконавча директорка Horizon Capital, зазначила: “Цей історичний фонд присвячений підприємцям-візіонерам України. Ваша сила, мужність і стійкість перед труднощами надихають і мотивують нашу команду робити свій внесок в цей важкий період. Для нас було великою честю, що Президент України Володимир Зеленський особисто взяв участь у двох закриттях HCGF IV. Він, зокрема, приєднався до нас у висловленні подяки нашим інвесторам за підтримку України в цей вирішальний момент, надаючи капітал для підтримки економічного відродження та створення робочих місць, а також демонструючи  свою тверду віру в її майбутню перемогу. Ми висловлюємо неймовірну вдячність нашим поважним інвесторам – саме ваша довіра та партнерство зробили цей фонд можливим, давши нагоду нашій команді особисто відчути глобальну підтримку та захоплення українцями, які захищають свою країну, сприяють її економічній стійкості та використовують надані ресурси максимально ефективно. Від Вашингтона до Токіо, Лондона до Нью-Йорка, Люксембургу до Копенгагена, Парижу до Кельна, Берна до Гельсінкі, Стокгольма до Гааги, від Единбургу до Торонто, ми були свідками непохитної підтримки України та твердої відданості її майбутньому відновленню. Це успішне закриття знаменує початок нового етапу для Horizon Capital, де ми співпрацюватимемо з визначними українськими підприємцями, щоб прискорити їхнє зростання та підтримати втілення їх сміливих ідей “.

Horizon Capital провідна компанія прямих інвестицій у Центрально-Східній Європі, з активами 1.6 мільярда доларів CША від інвесторів з сукупним капіталом обсяг якого перевищує 700 мільярдів доларів, котра залучила понад 800 мільйонів доларів США для підтримки підприємців-візіонерів з України та Молдови (“Регіон”) всього за 6 років. Фонди під управлінням Horizon Capital інвестували у понад 170 компаній у Регіоні, в яких працює понад 80 000 осіб.

Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]