EEGF III


Emerging Europe Growth Fund III

Emerging Europe Growth Fund IIІ, LP (EEGF IIІІ), було зібрано у грудні 2018 року з капіталом у розмірі $200 млн., що значно перевищив початкову мету у $150 млн.

Новий фонд був запущений завдяки якірній інвестиції Western NIS Enterprise Fund та залучив інвестиції від ЄБРР, FMO, IFC, PROPARCO, DEG, IFU.  Інституційні інвестори, фундації, сімейні офіси та інші приватні інвестори профінансували понад третину фонду. Новий фонд отримав значну підтримку з боку існуючих інвесторів, які внесли понад 55% капіталу. США та європейські інвестори забезпечили приблизно по 35% від загального обсягу залученого капіталу, а решта інвестицій надійшли від інших міжнародних інвесторів.

Стратегія фонду сфокусована на швидко зростаючих, експортно-орієнтованих компаніях, які використовують конкурентоспроможну платформу України для отримання глобальних доходів на міжнародному ринку в першу чергу в галузі інформаційних технологій, легкої промисловості, харчової галузі та сільського господарства, а також на вибраних індустріях, що орієнтовані на внутрішній ринок – фарма, споживчі товари та електронна комерція.

EEGF III інвестує у нове покоління підприємців-візіонерів, які створюють власні компанії, що згодом стають провідними у своїх галузях, зацікавлені у капіталі для зростання бізнесу та цінують партнерів, спільно з якими ведуть свою компанію до успіху. Розмір інвестиції складає від 5 до 20 млн. доларів.

EEGF III здійснив вісім інвестицій. Серед інвестицій фонду – Genesis, глобальна продуктова IT-компанія; Intellias, велика швидкозростаюча компанія з надання ІТ-послуг; Ярич, провідний виробник печива; MAIB, банк №1 у Молдові; Ajax Systems, провідний виробник професійних систем безпеки в Україні, медична мережа Добробут  та інші.