Horizon Capital отримав престижну нагороду Operational Excellence Award в регіоні Європи, Близького Сходу та Африки від міжнародного видання Private Equity International (PEI) за угоду з Purcari Wineries

01 Жовтня 2020 р

Київ, Україна – Horizon Capital, провідна інвестиційна компанія у Центральній та Східній Європі, отримала нагороду 2020 Private Equity International Operational Excellence Award  в регіоні Європи, Близького Сходу та Африки (EMEA) за угоду з компанією Purcari Wineries. Щорічна премія РЕІ Operational Excellence Award присуджується фондам прямих інвестицій, які досягнули визначних результатів у підтримці та розвитку своїх портфельних компаній. Претенденти з усього світу розглядаються  групою авторитетних незалежних суддів РЕІ, які обирають лише 12 фіналістів з 3 регіонів: ЕМЕА (Європа, Близьких Схід та Африка), Americas (Північна та Південна Америка) та Asia-Pacific (Азіатсько-Тихоокеанський регіон). Перераховуючи здобутки Horizon Capital у підтримці Purcari Wineries, судді відмітили «бездоганну переорієнтацію бізнесу при збереженні стабільного росту компанії», а також згадали про складні виклики, з якими фонд успішно впорався.

Для Horizon Capital ця премія стала першою нагородою у такій категорії. Важлива відзнака була отримана завдяки тісній співпраці Віктора Бостана, засновника та генерального директора Purcari Wineries, та партнера фонду Василя Тофана, які з 2013 року разом активно працюють над розвитком компанії. Компанія  особливо пишається номінацією премії – “За особливі досягнення в покращенні операційної ефективності”, – оскільки допомога засновникам та їхнім компаніям на шляху до досягнення найвищих у галузі показників ефективності бізнесу є ключовою ідеєю, що стоїть за інвестиціями фондів Horizon Capital.

Компанія Purcari Wineries зіштовхнулась з серйозними проблемами після заборони експорту (ембарго) вина до свого найбільшого ринку збуту. Тим самим, інвестиція фонду Emerging Europe Growth Fund II (EEGF II) компанії Horizon Capital, спрямована на зростання компанії, була переорієнтована на виведення Purcari Wineries з кризи. Враховуючи падіння виробництва, Horizon Capital ініціював зміну експортної стратегії на ринки Центрально-Східної Європи, а також оптимізацію винного портфоліо, перезапуск основних брендів, посилення управлінської команди під керівництвом засновника, покращення маркетингової кампанії і сфери продаж, при зниженні витрат і посиленні фінансової дисципліни бізнесу. Ці важливі кроки у підсумку привели до успішного ІРО на Бухарестській фондовій біржі у 2018 році. Цілеспрямовані зусилля, направлені на стратегічний розвиток та ріст операційної ефективності вивели компанію на цілковито новий рівень. Незважаючи на ембарго, за період з 2013 по 2018 роки виручка компанії зросла удвічі, а кількість напрямків експорту збільшилась до 40 країн; показник EBITDA виріс більш ніж у 15 разів, а EBITDA маржа досягла майже 35%, – перетворивши компанію в одного з лідерів своєї індустрії. Purcari Wineries (тікер: WINE) успішно розмістила акції на Бухарестській фондовій біржі, ставши першою компанією Молдови, що провела IPO і вийшла на публічні ринки. Сукупний дохід від проданих фондом EEGF II акцій у 3,3 рази перевищив суму інвестиції. Після виходу EEGF II, компанії Purcari Wineries вдалося залучити інвестиції вже від нового фонду EEGF III, так як Horizon Capital залишається впевненим в амбітних планах довгострокового росту виноробної компанії. Фонд EEGF III придбав частку акцій засновника і в подальшому наростив свій об’єм акцій, ставши наразі другим за величиною міноритарним власником Purcari Wineries.

“Отримати нагороду від Private Equity International – це справжня честь для Horizon Capital.  Ми пишаємося тим, що досвідчені судді гідно відзначили нашу плідну роботу з трансформації Purcari Wineries, проведену спільно з її засновником-візіонером Віктором Бостаном та командою талановитих менеджерів, – зазначила Олена Кошарна, засновник та головний виконавчий директор фонду. – Співпрацюючи з провідними компаніями, Horizon Capital інвестує більше, ніж просто капітал. Ми надаємо підтримку засновникам та їхнім командам, необхідну для розвитку сильних компаній в операційній, конкурентній та фінансовій сферах. Віктор Бостан, Василь Тофан та вся команда Purcari Wineries дійсно заслужили цю нагороду. Вітання всім нам! Felicitări tuturor!”.

***

Horizon Capital є провідною інвестиційною компанією вУкраїні та регіоні, яка управляє чотирма фондами прямих інвестицій (більше 40 інституціональних інвесторів) з активами понад 850 мільйонів доларів, та має більше 25 років інвестиційного досвіду в регіоні. Horizon Capital є активним інвестором та підтримує підприємціввізіонерів, які трансформують бізнес середовище в Україні та регіоні. Наша інвестиційна стратегія фокусується на експортоорієнтованих компаніях та окремих лідерах внутрішнього ринку у швидкозростаючих секторах економіки, включаючи ІТ, легку та харчову промисловість, сільське господарство, електронну комерцію та фармацевтичну промисловість. Ми відомі своєю відданістю принципам прозорості та корпоративного управління,сприянням зростанню вартості компаній та успішними інвестиціями. Детальніше: www.horizoncapital.com.ua.

ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО:

Тетяни Беги

Директора із зв’язків з інвесторами та комунікацій

Horizon Capital

+380 44 490 5580

[email protected]

Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]