Horizon Capital інвестує у Purcari Wineries з 200-мільйонного фонду EEGF III

29 Січня 2020 р

Horizon Capital, провідна інвестиційна компанія регіону, оголосила сьогодні, що фонд EEGF IІI (розміром 200 мільйонів доларів) інвестував 7 мільйонів доларів у 6.8% акцій Purcari Wineries PLC (“Purcari”, “Компанія”). Компанія Purcari ідеально відповідає інвестиційній стратегії EEGF III з підтримки експортних чемпіонів з високо конкурентними платформами витрат, які задовольняють споживачів у всьому світі. Компанія Horizon Capital раніше вже була акціонером Purcari через свій фонд EEGF II, повністю вийшовши з інвестиції шляхом IPO у лютому 2018 року та завдяки розміщенню акцій по прискореній процедурі (ABB) в жовтні 2019 року, заробивши для інвесторів фонду сукупний дохід, котрий в 3,3 рази перевищив суму інвестиції  (3.3x gross cash-on-cash). EEGF III викупив 5% акцій у Віктора Бостана, засновника та генерального директора компанії, який запропонував їх фонду. Решту акцій EEGF III придбав у групи фінансових інвесторів.

Purcari Wineries PLC (бренди Purcari, Crama Ceptura, Bostavan та Bardar), є однією з найбільших груп-виробників вина та бренді в Центральній та Східній Європі. Компанія була заснована у 1827 році і є найтитулованішим виноробом Центральної та Східної Європи у 2015-2019 роках за версією журналу Decanter London, а також має  один з найвищих рейтингів  на Vivino з середнім балом 4.0 з 5.0 на підставі 34 000 відгуків. З лютого 2018 року Група торгується на Бухарестьскій фондовій біржі (BSE:WINE). Очолює Компанію її засновник та генеральний директор Віктор Бостан, енолог з більш ніж 35-річним досвідом роботи у виноробстві. Також Компанія має підтримку відомих інституційних інвесторів, таких як Aberdeen Standard, East Capital, Fiera Capital, Franklin Templeton, МФК та SEB. Purcari є лідером у сегменті преміум вина в Румунії з ринковою долею 25% та є найбільшим експортером вина з Молдови до понад 40 країн світу. Компанія управляє понад 1,392 гектарами виноградників та чотирма виробничими майданчиками в Румунії та Молдові. Завдяки зменшенню витрат та потужній ціновій політиці, яка свідчить про високу якість продукту, а також бездоганну політику маркетингу та продажів Компанії, Purcari має відмінну історію зростання, демонструючи середньорічні темпи зростання виручки з 2015 до 2018 рр. у розмірі 34% та найвищу для будь-якої публічної виноробної компанії маржу EBITDA у розмірі 33%.

Компанія має амбітну стратегію консолідації ринку, щоб стати безперечним лідером з виробництва вина у країнах Центральної та Східної Європи, як за рахунок органічного зростання, так і за рахунок M&A. Ринок вин залишається дуже фрагментованим на відміну від ринків пива та спиртних напоїв, і Purcari є чемпіоном у консолідації по всьому регіону, нещодавно оголосивши про дві угоди.

Олена Кошарна, Засновник та головний виконавчий директор компанії Horizon Capital, заявила: «Коли фонд EEGF II (фонд 2008 року) вийшов з Purcari, ми виконали своє зобов’язання заробити високі прибутки для наших інвесторів EEGF II. Ми отримали прекрасний результат: на цій інвестиції ми заробили приблизно в 3,3 рази більшу суму, ніж вклали. Однак, ми вважаємо, що Purcari має значний потенціал подальшого зростання в найближчі 3-5 років, тому, коли з’явилася можливість, ми швидко нею скористалися, і тепер нам приємно повернутися в Компанію в якості акціонера з нашого нового фонду EEGF ІІІ. Ми ставимо дуже високу планку для себе та Компанії з точки зору очікуваного прибутку, і як і раніше, будемо діяти як активний інвестор.»

Засновник та генеральний директор компанії Віктор Бостан сказав: «Я радий бачити повернення Horizon Capital в якості акціонера з їх нового фонду EEGF III. Я б не продав таку значну частку жодному інвестору, але, працюючи з їх партнером Василем Тофаном та командою вже майже десять років, я розумію, наскільки величезним є їх внесок в успіх Purcari, і ми сподіваємось на сильну підтримку в майбутньому. Ми маємо в планах дуже сміливі ініціативи, і присутність Horizon Capital серед наших акціонерів лише підвищить шанс на успіх на благо всіх наших стейкхолдерів.»

Василь Тофан, Партнер Horizon Capital, прокоментував: «Ми дуже раді повернутися в якості акціонера Purcari. Як і у випадку з хорошим вином, інвестиції потребують часу та терпіння, і ми з радістю інвестуємо на довготермінову перспективу з нашого останнього фонду. Purcari пропонує рідкісну комбінацію зростання, вартості та високої доходності дивідендів, і ми впевнені, що з середньострокової та довгострокової перспективи подорожчання акцій Purcari буде співмірне з її амбіціями та потенціалом. »

Про HORIZON CAPITAL

Horizon Capital є провідною інвестиційною компанією в Україні та Молдові, яка управляє чотирма фондами прямих інвестицій (більше 40 інституціональних інвесторів) з активами понад 850 мільйонів доларів та більше 25р. інвестиційного досвіду в регіоні. Horizon Capital є активним інвестором та підтримує підприємців – візіонерів, які трансформують бізнес середовище в Україні та регіоні. Наша інвестиційна стратегія фокусується на експорто-орієнтованих компаніях та окремих лідерах внутрішнього ринку у швидкозростаючих секторах економіки, включаючи ІТ, легку та харчову промисловість, сільське господарство, електронну комерцію та фармацевтичну промисловість. Наші керуючі партнери мають сукупно більше 75 років досвіду інвестування в регіон, працювали у таких всесвітньо відомих компаніях як McKinsey / Merrill Lynch / Deutsche Bank, мають ступінь МБА провідних американських шкіл. Ми відомі своєю відданістю принципам прозорості, корпоративного управління, сприяння зростанню вартості компаній та успішними виходами з інвестицій. Більше інформації на сайті www.horizoncapital.com.ua

 

ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО:

  • Тетяни Беги
  • Директора із зв’язків з інвесторами
  • Horizon Capital
  • +380 44 490 5580
  • [email protected]
Головна

Приєднайся до нас

Якщо Ви зацікавлені бути частиною команди Horizon Capital, надішліть своє резюме на: [email protected]